Wielofunkcyjne narzędzie oscylacyjne YT-82220

Kiedy tak sobie patrzę, jak w ciągu kilku miesięcy „zawaliłem” swój warsztat nowymi narzędziami, cieszę się, że istnieją narzędzia wielofunkcyjne. Zanim pójdziecie w moje ślady, przeczytajcie ten tekst o wielofunkcyjnym narzędziu oscylacyjnym YATO YT-82220.

Jeśli jesteś początkującym amatorem prac w drewnie, z pewnością zastanawiasz się, co wybrać do cięcia i szlifowania. Jeśli natomiast lubisz odnawiać stare meble, to pewnie zastanawiasz  się jak bardzo od ręcznego szlifowania wywali ci prawy biceps. Oto propozycja dla ciebie. Kup sobie narzędzie wielofunkcyjne. Będzie jak komunikacja miejska – wszędzie nią dojedziesz, załatwisz większość spraw, a jak przestanie ci wystarczać, nie wykupisz sobie nowej sieciówki. Albo kupisz auto.

IMGP1272
Narzędzia wielofunkcyjne tego typu mają szereg zalet. Możesz wykonać nimi całkiem sporo prac. Nie zajmują zbyt wiele miejsca. Nie są tak niebezpieczne dla początkujących jak pilarki elektryczne i duże szlifierki. Testowany sprzęt ma 300-tu watowy silnik i system beznarzędziowej wymiany akcesoriów. W zestawie znajdziesz trójkątną stopę szlifierską, dwa brzeszczoty i skrobak.

IMGP1296

 

Do czego możesz wykorzystać takie narzędzie? Zastosowań jest tak naprawdę sporo – od cięcia, poprzez szlifowanie, prace naprawcze, po zeskrobywanie starych farb, klejów, zapraw, fug, etc. Ogranicza cię tak naprawdę tylko asortyment końcówek, które możesz zamontować na takim urządzeniu.

YT-82220 ma kilka fajnych patentów, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze płynna regulacja prędkości – przyda się do szlifowania, albo cięcia.

IMGP1287
Najważniejszy jest jednak system beznarzędziowej wymiany akcesoriów. Żeby wymienić płytę szlifierską na ostrze do cięcia, wystarczy odciągnąć specjalną dźwignię – bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Takie rozwiązanie stosują oczywiście także inni producenci. Niestety, ich maszyny kosztują kilka razy tyle, co urządzenie YATO, więc w praktyce są dla majsterkowiczów nieosiągalne.

IMGP1292
IMGP1288
Kilka miesięcy w warsztacie pokazały, że to bardzo fajny pomocnik. Trójkątna stopa pozwala szlifować trudno dostępne miejsca. Dodatkowe ostrza i skrobaki umożliwiają wykorzystanie tam, gdzie ręczna praca byłaby zbyt męcząca. Cena na stronie producenta: niecałe 280 złotych. To także duży plus. Z taką ofertą akcesoriów w standardzie nie znajdziecie niczego lepszego.

 

Zalety:

  • system beznarzędziowej wymiany akcesoriów
  • płynnie regulowana prędkość obrotowa
  • cena
  • wyposażenie
error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram