JULA Poznań – wielkie otwarcie

Przeciętny majsterkowicz nie musi wiedzieć, że ze Szwecji pochodzą Ingmar Bergman, Astrid Lindgren i Selma Lagerlöf. Nie musi także lubić zapachu Surströmming. Ale wypada, żeby wiedział, że w Poznaniu otwarto właśnie kolejny market szwedzkiej sieci Jula. Bo być majsterkowiczem i nie odwiedzić Juli, to prawdziwy grzech. Można trafić za to do piekła dla majsterkowiczów, gdzie śruby dokręca się narzędziami z Lidla.

Kiedy niemal rok temu trafiłem do warszawskiego marketu, powłóczyłem się pomiędzy alejkami i pooglądałem wszystkie cuda, wiedziałem, że to kiełkujące uczucie to coś więcej, niż zauroczenie. Dowiedziałem się, że Poznań także doczeka się swojego marketu, ale wówczas termin otwarcia nie był jeszcze znany. Na szczęście czas płynie wyjątkowo szybko i swoją Julę mamy także my – Poznaniacy. Oficjalna data otwarcia marketu to środa, 5 czerwca. Natomiast już we wtorek, punktualnie o godzinie 17-tej odbyło się otwarcie przedpremierowe.

Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc był punkt, w którym można było otrzymać kartę klubową. Taki gadżet upoważnia do zniżek na konkretne produkty, a na karcie – w trakcie każdych zakupów – zbieramy punkty, które możemy wymienić na bony zakupowe.

Kolejki do kas w dzień przedpremierowego otwarcia były naprawdę bardzo długie. Łudziłem się, że to ja jestem największym fanem Juli w Polsce, ale najwyraźniej jest nas więcej;-)


Ci z Was, którzy mieli już przyjemność odwiedzić jeden ze sklepów, wiedzą, że prowadzi sprzedaż kilkunastu marek nieobecnych dotychczas w Polsce. Wspominałem o tym w artykule z mojej pierwszej wyprawy do podwarszawskich Janek. W poznańskim markecie także znajdziecie szeroki wybór narzędzi marki Hultafors, AEG, Tormek, SENCO, a także bardzo rozbudowaną ofertę tzw. marki własnej, czyli Meec Tools.

Kątowniki Hultaforsa to zaledwie część oferty.
Silną reprezentację w Juli posiada amerykański SENCO. Znajdziecie tutaj kilka modeli zszywaczy i gwoździarek na sprężone powietrze.
MeecTools – duży wybór także wśród pneumatyki.

W dniu przedpremierowym pierwsi klienci mieli możliwość skorzystania ze specjalnych ofert, na które cena obowiązywała wyłączenie we wtorek. Jedną z takich ofert była wkrętarka zasilana akumulatorem Li-Ion, za niecałe 100 PLN:

Ja skusiłem się na bardzo fajny olej do drewna i tarasów. Tutaj cena także rewelacyjna: niecałe 30 PLN za 3 litry:

Co jeszcze można odnaleźć na poznańskim Franowie? Miłą i kompetentną obsługę, wiele nietypowych produktów, które dotychczas były dostępne w specjalistycznych hurtowniach. Zresztą sprawdźcie sami!


Jula Poznań znajduje się w nowej galerii, przy ulicy Szwedzkiej 10. Jest dziewiątym marketem sieci otwartym w Polsce. Powierzchnia sklepu to 3000 m2, a asortyment liczy 13 000 produktów. Sklep można odwiedzać od godziny 9-tej (przez 7 dni w tygodniu); od poniedziałku do soboty jest czynny do 21-ej, w niedzielę o godzinę krócej.

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram