Jak uchronić tłumik przed korozją? motoKreatywni, patent No.3

Czas na podsumowanie kolejnego tygodnia motoKreatywnych – wybieramy dzisiaj najciekawszy motoPatent. Zwycięzca otrzymuje zestaw kluczy imbusowych, a ja zapraszam Was do kolejnej wymiany doświadczeń.

Zanim wybierzemy najciekawszy patent minionego tygodnia, czas na trik Pana Fleksa. Dotyczy układu wydechowego naszego auta. Jak wiadomo, tłumik to element eksploatacyjny, który jest dość mocno podatny na korozję. Są oczywiście tłumiki, które – ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane – wytrzymują znacznie dłużej, ale ich cena jest odpowiednio wyższa. Polecam Wam zatem stary i sprawdzony przez wielu tłumikarzy sposób, na przedłużenie jego żywotności.

Jednym z powodów korozji tłumika jest zbieranie się w nim wilgoci. Aby pomóc mu w odprowadzaniu wody, należy wywiercić w nim mały otwór, przez który będzie się wydobywała zgromadzona w puszce woda. Otwór powinien mieć minimalną średnicę – dzięki temu odprowadzi z wnętrza wodę, a jednocześnie nie pogorszy parametrów użytkowych części. Czy Wasi mechanicy stosują ten prosty trick? A może macie jakieś inne, sprawdzone patenty? Do rozdania mam jeszcze dwa zestawy imbusów marki Neo Tools, a także zestaw kluczy i inne gadżety! 😉 Kolejne patenty wpisujcie w komentarzach pod postem. Kolejne losowanie po weekendzie! 
Kto wygrał nagrodę tygodnia? Patenty są coraz bardziej pomysłowe i wyrafinowane 😉 Ponieważ w ubiegłym tygodniu nagrodę zdobył patent motoryzacyjno-kosmetyczny, tym razem wybraliśmy coś mocno mechanicznego 😉 Naszym zdaniem najciekawszy jest ten trick: 
Emil 

Ja w swoim samochodzie wymieniałem tuleje (metalowo -gumowe) tylnej belki wsadzając je na cala noc do zamrażarki. Na drugi dzień zamarznięte wchodziły lekko na swoje miejsce.

Proste i logiczne, prawda? Emil – gratulacje! Wyślij, proszę, swoje namiary na adres mailowy, który znajdziesz w prawej kolumnie na głównej stronie bloga.

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram