Parkside – elektronarzędzia z marketu spożywczego, cz.1

Pan Fleks uznał, że jesień to bardzo dobry czas, by zmierzyć się z tematem rzeką: elektronarzędziami z marketów spożywczych. Czy narzędzia ze spożywczaka sprawdzą się w domowym warsztacie? Czy jest to dobra alternatywa dla średniej, markowej półki? Czy oprócz atrakcyjnej ceny mają do zaoferowania coś jeszcze? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w najbliższych postach. Pan Fleks wykorzystał fakt otwarcia nowego marketu w Poznaniu i kupił w bajecznie niskich cenach kilka sztuk narzędzi Parkside. Są to, m.in. zszywacz elektryczny PET 25A1, polerka samochodowa XQ90, szlifierka stołowa PDS 200A, narzędzie wielofunkcyjne PMFW 280A1 oraz pilarka tarczowa PHKS 1300A1. 

Na początek kilka słów nt. marki Parkside. Dystrybutorem jest Lidl, znana większości z nas sieć marketów spożywczych. Narzędzia objęte są 3-letnią gwarancją, pod warunkiem, że kupimy je na paragon (faktura to roczna gwarancja). Większość asortymentu dostępna jest w ramach akcji promocyjnych, nie ma ich zatem w ciągłej sprzedaży. Elektronarzędzia dla LIDla produkuje i konfekcjonuje Kompernass

Niektóre z modeli narzędzia są łudząco podobne do markowych odpowiedników. 

Zdjęcie pochodzi z serwisu Elektroda.pl
Wsparcie serwisowe polega głównie na wymianie uszkodzonego narzędzia na nowe lub zwrocie pieniędzy. Jest to oczywiście wygodne z punktu widzenia użytkownika – amatora, ale jeśli ktoś korzysta ze sprzętu regularnie, będzie to związane z koniecznością szukania nowego narzędzia. Kompernass na swojej stronie internetowej deklaruje dostępność serwisu, oprócz numeru telefonu i adresu mailowego nie znajdziemy tam innych informacji. 

Niektóre części zamienne znajdziemy w większości serwisów elektronarzędzi, są to, np. szczotki. Jeśli będziemy potrzebowali bardziej nietypowych elementów, będziemy mieli spory kłopot, producent nie publikuje nigdzie rysunków i specyfikacji technicznych. 

W jednym z kolejnych postów Pan Fleks podda testowi porównawczemu narzędzie Parkside oraz zielonego Boscha: 

Jeśli macie pomysły lub pytania o konkrety związane z wymienionymi w poście narzędziami, piszcie na adres podany z boku strony – postaram się uwzględnić sugestie w testach.
error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram