Przydatne drobizagi, cz.1: Ściągacz do izolacji


W naszych przepastnych skrzynkach z narzędziami sporo miejsca zajmują przydante drobiazgi – takie, bez których trudno byłoby nam wieść żywot beztroskich majsterkowiczów. Wraz z dzisiejszym postem Pan Fleks ogłasza wszem i wobec inaugurację nowego cyklu: Przydatne drobiazgi. Będzie tutaj mowa o praktycznych gadżetach, których zalety docenimy w zupełnie niepozornych pracach. Zaczynamy od ściągacza izolacji. 

Jest to gadżet banalnie prosty w obsłudze. Za jego pomocą możemy odizolować przewód – przyda nam się zarówno w drobnych naprawach domowego sprzętu, jak i modyfikacjach instalacji elektrycznej w aucie czy motocyklu. Przyrząd jest zaopatrzony w ostrą końcówkę, która służy do rozcinania izolacji. Jego zaletą jest to, że można nim zarówno obcinać nadmiar izolacji, jak i przecinać ją wzdłuż przewodu – kiedy chcemy, np. podłączyć się do istniejącego fragmentu instalacji. Po przesunięciu dźwigni wprowadzamy pod widoczną na zdjęciu blaszkę przewód, a następnie obracamy nasz nożyk wokół przewodu i tym samym usuwamy zbędny fragment koszulki. 

Nożyk posiada regulację długości ostrza, jest również wyposażony w gumowany uchwyt: 

Możemy obrabiać nim przewody o przekroju od 8 do 28 mm. Ściągacz znajdziemy bez trudu w marketach budowlanych oraz sklepach internetowych, jego koszt to około 10-12 PLN.
error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram