ExtremeFix – taśma z zawartością kosmicznej technologii

Bez względu na to, czy jesteś zapalonym majsterkowiczem, działkowcem, czy kosmonautą, może się przydarzyć, że będziesz musiał naprawić uszkodzone narzędzie, nieszczelną instalację CO, bądź łopatę, wobec której miałeś jeszcze duże plany. Zamiast wymieniać element na nowy możesz spróbować przywrócić do życia każdą z tych rzeczy. Niezbędna może się wówczas okazać nowoczesna taśma naprawcza. 
Przyznam szczerze, że bywam dość mocno nieufny wobec nowości, które producent określa mianem najlepszej, najtrwalszej i najbardziej uniwersalnej. Podobnie było w przypadku taśmy naprawczej ExtremeFix, która pojawiła się w sprzedaży. Podczas testów okazało się, że moje obawy były nieuzasadnione, ale o tym za moment. Czym jest ta zagadkowa nowość? 
W sprzedaży możemy spotkać kilka produktów, za pomocą których możemy wykonywać drobne naprawy – masy uszczelniające, taśmy naprawcze, etc. Właściwości taśmy ExtremeFix są jednak na tyle uniwersalne, że z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że podobnego rozwiązania na próżno szukać na rynku. Nieszczelna rura centralnego ogrzewania? Żaden problem. Złamany trzonek łopaty lub szpadla? Bardzo proszę! 
W tajemniczym pudełku znajdziemy kilka elementów. 
W przezroczystym woreczku mieści się para rękawiczek (ich obecność wytłumaczę za chwilę), kawałek winylowej taśmy oraz rolka z taśmą ExtremeFix. Sam produkt jest bardzo ciekawy, chociaż może wyglądać niepozornie. Jest to bowiem rodzaj włókna nasączonego specjalnymi żywicami, które aktywuje się poprzez zanurzenie w ciepłej wodzie. Tak nasączonym materiałem owijamy uszkodzoną część, a następnie czekamy, aż zawarte we włóknie żywice ulegną utwardzeniu. Trwa to kwadrans, a do pełnego utwardzenia potrzebujemy około 24 godzin. Sam patent jest amerykański, a wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Filipowicz Group.

Zastosowań taśmy jest bardzo wiele. Możecie wykorzystać ją praktycznie do wszystkich prac, gdzie naprawa wymaga szczelnego owinięcia uszkodzonego przedmiotu. Producent zwraca uwagę, że jedyną aplikacją, w której nie możemy spodziewać się doskonałego efektu jest klejenie płaskich powierzchni.

Podczas używania taśmy powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze – zawsze używamy dołączonych do zestawu rękawiczek. Żywice mają bardzo mocne właściwości adhezyjne, a dodatkowo również brudzą. Przy naprawach okrągłych przedmiotów używamy również dołączonej do zestawu taśmy winylowej, którą szczelnie owijamy pasek włókna, na dosłownie kilka minut. Winylowy pasek następnie usuwamy. W zestawie znajdziemy także kawałek papieru ściernego, którym przecieramy naprawiany element, po to, aby nadać mu chropowatość i zwiększyć przyczepność taśmy.

Dystrybutor taśmy dostarczył mi kilka zestawów ExtremeFix. Dzięki temu, w kolejnym odcinku opowieści o taśmie pokażę Wam jak za jej pomocą naprawić nieszczelną rurkę w instalacji CO, ale także zaproszę Was do konkursu. Na czym dokładnie będzie polegała zabawa? Śledźcie uważnie wpisy na blogu oraz informacje na moim fejsbukowym profilu.

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram