Akcesoria Wolfcraft – czyli pierwszy wywiad z cyklu „Pan Fleks Agent Wywiadu”


Wolfcraft, niemiecki producent akcesoriów i narzędzi dla majsterkowiczów, to synonim pomysłowości i nieszablonowych rozwiązań. Na temat nowości, wykorzystywanych w praktyce sugestiach majsterkowiczów, dostępności narzędzi i ciekawych patentach, Pan Fleks rozmawia z Beatą Haligowską z firmy Lange Łukaszuk.  

Pan Fleks: Wolfcraft to synonim pomysłowych rozwiązań i nietypowych patentów – kto nad nimi pracuje?
Beata Haligowska: Marka Wolfcraft znana jest przede wszystkim z nowoczesnych i ciekawych rozwiązań oraz stałego wprowadzania innowacji. Główne hasło firmy „innowacyjne narzędzia – uniwersalny osprzęt” doskonale oddaje ideę narzędzi Wolfcraft. Wyróżniają się one licznymi rozwiązaniami, często nietypowymi i obwarowanymi patentami, które ułatwiają pracę przeciętnemu użytkownikowi. Nad wszystkimi tymi rozwiązaniami pracuje dział marketingu. Opracowując nowe koncepcje produktu często przeprowadza on badania rynku oraz badania fokusowe użytkowników, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat zgodny z oczekiwaniami potencjalnych klientów. Wiele uwagi poświęcane jest także opiniom spływającym od użytkowników w różnych krajach i niejednokrotnie produkty są ulepszane lub zmieniane zgodnie z ich sugestiami.

PF: Czy możemy powiedzieć o konkretnych rozwiązaniach powstałych wskutek opinii użytkowników? 

BH: Ciekawym przykładem takiego rozwiązania jest choćby pistolet akumulatorowy do silikonów Wolfcraft. Urządzenie to posiada innowacyjny system zacisku tuby, który pozwala zakładać i zwalniać tubę jednym ruchem (kliknięciem). Dodatkowo wyposażone jest w podświetlenie ledowe umożliwiające oświetlenie miejsca pracy, a także rewolucyjny w wyciskaczach do silikonu system odcięcia kapania. Ma on niebagatelne znaczenie dla utrzymania czystości miejsca pracy i oszczędności wyciskanego silikonu. Jedną z największych zalet pistoletu jest brak konieczności ładowania akumulatorów, gdyż narzędzie to wyposażone jest w 4 baterie typu AA. Jeden komplet baterii pozwala na pracę z ok. 20 tubami. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i zwiększa komfort pracy.

PF: A użytkownicy, którzy lubią majsterkować także poza domem lub garażem?
BH: Ciekawą propozycją jest system narzędzi do budowy drewnianych tarasów za pomocą niewidocznych połączeń.  Obecnie drewniane tarasy zyskują coraz większą popularność ze względu na ich walory użytkowe, trwałość, piękną naturalną kolorystykę i przyjemne wrażenie „ciepła” pod stopami. Firma Wolfcraft opracowała rozwiązanie pozwalające na samodzielny montaż drewnianych desek tarasowych. Składa się ono z systemu łączników konstrukcji tarasu z deskami tarasowymi, ścisku, podkładek izolacyjnych, klocków dystansowych oraz szablonu ułatwiającego precyzyjne nawiercenie otworów zawsze w tej samej odległości. System ten umożliwia montaż łaczników wyłącznie na spodniej stronie deski dzięki czemu lico deski pozostaje nienaruszone. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych takiego rozwiązania na uwagę zasługuje fakt, iż ograniczona zostaje możliwość butwienia i zniszczenia deski w miejscu przewiercenia.

PF: Przed kilkoma laty akcesoria Wolfcrafta można było kupić w serwisach aukcyjnych i nielicznych sklepach stacjonarnych. Co zmieniło się po wprowadzeniu marki do portfolio Lange Łukaszuka?  Gdzie aktualnie możemy  kupić akcesoria Wolfcraft?
BH: Firma Lange Łukaszuk wprowadziła markę Wolfcraft do swojej oferty w połowie 2010 roku. Zgodnie z wdrażaną przez Lange Łukaszuk strategią sprzedaży marka ta pojawiła się stopniowo w ponad 150 punktach na terenie całej Polski. Lange Łukaszuk współpracuje z rozbudowaną siecią lokalnych dystrybutorów, hurtowni narzędziowych i wyspecjalizowanych sklepów oferujących narzędzia. Dodatkowo narzędzia Wolfcraft występują również w ofercie wielu sklepów internetowych. Warto również wspomnieć, iż markę Wolfcraft tradycyjnie nabyć można także w supermarketach budowlanych DIY takich jak Castorama oraz Leroy Merlin. Dzięki tak skonstruowanej dystrybucji narzędzia Wolfcraft dostępne są dla przeciętnego użytkownika niemal w każdym zakątku naszego kraju.

PF: Czy majsterkowicze mogą dokonywać zakupów bezpośrednio w LŁ?
BH:
Firma Lange Łukaszuk nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży detalicznej. Asortyment dostępny w naszej ofercie dostarczany jest do wielu współpracujących z nami partnerów i dystrybutorów, którzy prowadzą sklepy lub hurtownie narzędziowe i bezpośrednio obsługują klientów. Oczywiście każdy klient może uzyskać u nas informacje na temat najbliższego dystrybutora.


PF: Wolfcraft kojarzy mi się z mnogością pomysłowych rozwiązań. Ile  pozycji mieści się w aktualnej ofercie Wolfcraft?
BH: Markę Wolfcraft z pewnością wyróżnia na rynku bogata oferta. W chwili obecnej obejmuje ona ok. 2000 pozycji. Asortyment ten pogrupowany jest na ponad 30 grup produktowych takich jak: ściski, stoły robocze i warsztatowe, wózki transportowe, otwornice, uchwyty wiertarskie, przenośne i stacjonarne stojaki wiertarskie,  bity, wiertła, zdzieraki, pogłębiacze, akcesoria do polerowania i szlifowania, narzędzia do połączeń kołkowych w drewnie, noże, system do zabudowy płyt gipsowo-kartonowych i wiele innych, w tym najnowsze – system do zabudowy tarasów drewnianych.

PF: Każdy pasjonat majsterkowania już teraz może znaleźć w katalogu sporo ciekawych gadżetów. Jakich nowości możemy się spodziewać w najbliższym czasie?
BH: Firma Wolfcraft pracuje nad wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, które usprawnią pracę majsterkowicza.  Zdradzę tu ciekawą informację o nowości, która swoją premierę będzie miała prawdopodobnie na początku przyszłego roku na targach w Kolonii. Wolfcraft opracowuje system modułowych mebli warsztatowych, które będzie można dowolnie łączyć w żądane zestawy. Zarówno blaty, jak i szuflady oraz szafki mebli będą wymienne, przez co każdy użytkownik będzie mógł dobrać dla siebie indywidualny zestaw. Szczegóły są ciągle jeszcze dopracowywane, lecz tak pomysłowe i wygodne w transporcie meble warsztatowe zapewne znajdą wielu zwolenników.
Inną nowością, nad którą aktualnie pracują inżynierowie Wolfcraft jest nowy, większy i zmodernizowany stół warsztatowy. Będzie on łączył w sobie zalety stołu zaciskowego oraz stołu warsztatowego umożliwiając zamontowanie narzędzi elektrycznych.
Ostatnio w ofercie pojawiło się też sporo nowych zestawów wierteł i brzeszczotów, a asortyment osprzętu do elektronarzędzi z pewnością również będzie rozbudowywany i wkrótce możemy spodziewać się nowej linii otwornic oraz innych zmian w tej grupie artykułów.

PF: Kilka tysięcy pozycji w ofercie, propozycje umożliwiające pracę w drewnie, metalu,etc. Czy kupując akcesoria Wolfcrafta możemy mieć pewność, że będą współpracowały z narzędziami, które już posiadamy?
BH: Cechą podkreśloną w haśle marketingowym jest uniwersalność i wszechstronność zastosowań wspomnianych narzędzi. Oznacza to, iż akcesoria marki Wolfcraft „pasują” do zdecydowanej większości znanych na rynku marek: Makita, Kress, Bosch, De Walt, StanleyBlack&Decker, Hilti, Einhell i inne. Podkreślić należy, iż jest to rozwiązanie niezwykle wygodne dla końcowego użytkownika. I tak dla przykładu: kupując prowadnicę do pilarki Wolfcraft mamy gwarancję, iż dopasujemy ją do posiadanego w domu sprzętu, o ile tylko będzie to sprzęt standardowy.

PF: Dziękuję za rozmowę.

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram