Termodetektor Bosch PTD 1 – do czego może ci się przydać?

Czy wasi znajomi z Facebooka też mają w zwyczaju informować na swoich wallach o tym, co aktualnie dzieje się za oknem? Świetna sprawa, nie trzeba ruszać tyłka, żeby sprawdzić temperaturę. No właśnie, a co jeśli nie korzystamy z tego serwisu? Rozwiązanie jest proste – nie masz FB, kup sobie termodetektor Boscha.

IMGP7749
Lubię zielonego Boscha. Pomimo, że momentami bywa drogi, to zawsze można liczyć na to, że będzie solidnie zrobiony. Podobnie jest z termodetektorem. Kosztuje więcej, niż sprzęt innej marki o podobnych parametrach, ale jest jakiś taki… fajny Ma czytelny wyświetlacz, a jego obsługa nie sprawia problemów. Oprócz pomiaru temperatury potrafi znacznie więcej. Co dokładnie? Przeczytacie o tym poniżej.

Nie wiem jak wy, ale ja często wykonuję pomiary temperatury – najczęściej podczas testów narzędzi, żeby przekonać się jak radzą sobie z dużym obciążeniem. Bosch PTD 1 ma jednak nieco więcej funkcji i jest naprawdę bardzo fajnym gadżetem do domu. Pomijam już fakt, że można nim zmierzyć temperaturę dziecku, albo kotu.

IMGP7757
Podstawowa funkcja to pomiar temperatury otoczenia i przedmiotów. Ja wykorzystywałem tę funkcję nietypowo, bo w aucie, kiedy sprawdzałem układ chłodzenia i działanie termostatu. Detektor pozwolił mi obserwować wzrost temperatury, który świadczył o otwarciu obiegu płynu za termostatem.

20140112_134257Lub to, czy climatronik działa poprawnie:

20140112_134741
Termodetektor przydaje się także w domu. Z jego pomocą możemy wykryć tzw. mostki termiczne, czyli nieprawidłowo zaizolowane miejsca wokół drzwi lub okien, przez które ucieka nam ciepło. Dodatkową funkcją jest możliwość pomiaru wilgotności.

Narzędzie wyposażono w czytelny wyświetlacz oraz diodę LED, która sygnalizuje temperaturę wyższą od poprzednio zmierzonej, niższą bądź zbliżoną.

IMGP7761
IMGP7760

W zastawie znajdziecie poręczną kaburę:

IMGP7762
Dane techniczne termodetektora Bosch PTD-1:

bosch_dane
Źródło: http://www.narzedzia.pl/detektor-termiczny-bosch-ptd-1,40266.html

Bosch to bardzo przydatny gadżet, którego zastosowania dalece wykraczają ponad sugestie producenta. Używałem go do pomiarów parametrów pracy auta, narzędzi, ale także w domu. Oprócz mostków termicznych można było sprawdzić, czy grzejniki centralnego ogrzewania nie są zapowietrzone i czy grzeją całą powierzchnią. Opisywany termodetektor możecie kupić w sklepie narzedzia.pl

Zalety:

  • wszechstronność,
  • dobra jakość wykonania
  • szeroki zakres pracy

Ocena Pana Fleksa:

czad1

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram