System Bosch Wireless Charging, czyli idzie nowe – bezprzewodowe.

Fot. Bosch

 

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Warszawie, Bosch zaprezentował bezprzewodowy systemu ładowania narzędzi – System Bosch Wireless Charging. Dzięki temu narzędzia akumulatorowe stają się jeszcze bardziej bezprzewodowe – również jeśli chodzi o sposób ładowania.

Podobieństwo do systemu ładowania szczoteczek do zębów i telefonów jest jak najbardziej na miejscu – nowe akumulatory można naładować bez wpinania ich do ładowarki, zupełnie jak małą elektronikę. W informacji prasowej Bosch zapewnia, że nowy system ma wiele zalet – dzięki możliwości bezprzewodowego ładowania powoduje, że do pracy potrzebujemy tak naprawdę jednego akumulatora. Aby go doładować, wystarczy odstawić narzędzie na ładowarkę. W jaki sposób odbywa cały proces? W ładowarce znajduje się cewka, która przekształca napięcie w zmienne pole magnetyczne. Podobna cewka znajduje się w akumulatorze. Pole magnetyczne powoduje indukowanie napięcia w cewce baterii, które zasila ogniwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu ładowarka może być szczelnie zamknięta, a ponadto nie posiada odsłoniętych styków.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

U dystrybutorów pojawiły się już pierwsze zestawy. Możemy wybrać zestaw startowy (ładowarka i akumulator), samą baterię, zestaw akumulatorów (5 sztuk) lub ładowarkę z ramką. Za wkrętarkę GSR 18 V-EC, 2 akumulatory (18V, 2,0Ah), ładowarkę GAL 1830W, ramkę montażową oraz walizkę systemową L-BOXX zapłacimy katalogowo 1659 złotych brutto (sugerowana cena producenta). Akumulatory działają ze wszystkimi elektronarzędziami zasilanymi napięciem 18V, ale ładowarkę możemy użyć jedynie do baterii z nowej linii.

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram