Przydatne drobiazgi, cz. 3 – Wolfcraft accumobil


Zapraszam wszystkich miłośników majsterkowania na dalszą część opowieści o przydatnych pomocnikach. 
Dzisiejszy post będzie poświęcony Wolfcraftowi, czyli niekwestionowanemu królowi praktycznych gadżetów. Tym razem Pan Fleks podzieli się opinią na temat accumobila, czyli przystawki do wiercenia. Pomimo, że w ofercie Wolfcrafta znajdziemy kilka gadżetów umożliwiających wiercenie, każdy z nich przyda nam się do innej pracy. 
Accumobil to przyrząd wykonany z tworzywa, z umieszczonymi w jednej linii tulejami o rożnych rozmiarach. Posiada także cztery podstawki z tworzywa sztucznego, dzięki którym nie przemieszcza się nawet na gładkich powierzchniach. Oprócz tego, posiada jeszcze jedną, kapitalną zaletę, której Pan Fleks nie omieszkał wykorzystać. Pamiętacie post o stole kuchennym z drewna olchowego? Otóż nogi stołu zamontowano w nim wykorzystując tzw. Patent Pana Fleksa (w skrócie PPF:)). 
Dla przypomnienia – w nogach stołu wywiercono otwory, aby umieścić w nich śruby dwugwintowe. Całość mocowano nakrętką poprzez specjalne „okucie”: 


Problem polegał na tym, że otwory na śruby musiały zostać wywiercone na brzegu kantówki. PanFleks użył wówczas bardzo skomplikowanej instalacji składającej się z wiertarki kolumnowej, ścisków oraz dociętych pod odpowiednim kątem kawałków kantówki. Gdyby wówczas los uraczył Fleksa accumobilem…


Na szczęście zrobił to przy okazji kolejnego „stołowego” projektu, co obrazuje zdjęcie powyżej. Accumobil posiada w dolnej części specjalne wycięcie, dzięki któremu możliwe jest, np. wiercenie w rurkach. Pan Fleks postanowił wykorzystać gadżet do przygotowania mocowania nóg stołu, co szalenie usprawniło pracę. 

Spryciarz Wolfcrafta dostępny jest w sieciach marketów budowlanych oraz w internecie. Zapłacimy za niego około 35 PLN. Dystrybucją narzędzi marki Wolfcraft zajmuje się Lange Łukaszuk. Zaglądajcie na ich stronę, szczególnie do sekcji „Promocje„! Accumobil sprzedawany jest w plastikowym blistrze……a tutaj możecie zobaczyć go w akcji:
Ocena Pana Fleksa: 


error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram