Parkside PMFW 280A1 – elektronarzędzia z marketu spożywczego, cz.3. Porównanie Bosch vs. Parkside

W kolejnej części cyklu przyszła pora na porównanie „marketówek” do czegoś, co znamy niemal wszyscy. Sieć supermarketów Lidl lubi reklamować swoje narzędzia jako „profesjonalne narzędzia do warsztatu”. Pan Fleks postanowił zatem skonfrontować opisywaną wcześniej uniwersalną szlifierkę z marką, która w opinii majsterkowiczów uchodzi za markę dedykowaną do nieprofesjonalnych zastosowań. Zapraszam do lektury porównania Parkside vs. Bosch. Zdjęcia powyżej przedstawiają wnętrze urządzenia wielofunkcyjnego Bosch PMF 180. W poprzednich postach zwracałem uwagę na rozgardiasz pod obudową Parkside’a. Zobaczcie, jak wnętrze maszyny zorganizował Bosch: 


Z powyższych fotek można wywnioskować, który z producentów stawia na serwis pogwarancyjny, a który tworzy coś na kształt „wypożyczalni narzędzi” – kupujemy narzędzie za parędziesiąt złotych, wykonujemy nim remont, a później oddajemy do sklepu, żądając zwrotu pieniędzy za uszkodzoną maszynę.  Bo przecież serwisowanie takiego narzędzia, jak Parkside, nie zawsze jest opłacalne.

Większość elementów w Boschu ma budowę umożliwiającą sprawny serwis (zwróćcie uwagę na kabel sieciowy – ile zajmie jego wymiana w Boschu, gdzie jest zamocowany do złącza śrubowego?). Podobnie jak inne elementy, np przekładnia: dzięki łatwemu dostępowi możemy ją samodzielnie nasmarować: 

Na koniec sposób mocowania akcesoriów, a także same dodatki do maszyny:

Parkside: mocowanie za pomocą specjalnej podkładki dokręcanej śrubą

Bosch: oprócz podkładki i śruby we wrzecionie znajdziemy wypustki, które umożliwiają nam dokładne pozycjonowanie tarczy, a także zabezpieczają przed przesunięciem w trakcie pracy. Perforacje znajdziemy też w pile segmentowej.


Bosch dostarcza swoją maszynę w walizce z tworzywa sztucznego. W zestawie znajdziemy tarczę segmentową, płytę szlifierską Delta, brzeszczot do cięć wgłębnych oraz zestaw papierów ściernych. Zestaw z narzędziem PMFW 280A1 jest nieco bogatszy i zawiera:
króćce do odsysania pyłu, płyta szlifierska delta (oraz arkusze papieru ściernego), 3 piłki segmentowe, skrobak oraz klucz imbusowy do wymiany akcesoriów. 

Bosch PMF 180 – akcesoria
Parkside PMFW 280A1 – akcesoria


W kolejnym odcinku pojawią się filmy z pracy narzędzi. Cykl o marketowych narzędziach będzie prowadzony nadal, postaram się opisać narzędzia, które były zaprezentowane w pierwszej części cyklu.

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram