Jakie narzędzia dla majsterkowicza? Ankieta dla majsterkowiczów

Nie jest łatwo wybrać odpowiednie narzędzia do domowego warsztatu. Niemniej jednak każdy z nas posiada pewien „park maszynowy” i tworzy prywatne rankingi najlepszych i najgorszych narzędzi. W zakończonej w weekend ankiecie na stronie dla majsterkowiczów, www.PanFleks.pl, zapytałem o to, jakich producentów preferujecie w domowych warsztatach. 
Pytanie brzmiało: „Z narzędzi jakiej marki korzystasz najczęściej”, respondenci mogli wybrać więcej, niż jedną odpowiedź, a wyniki są następujące:  

  • Bosch (47%), 
  • Metabo (28%), 
  • Ryobi (19%)

Na kolejnych miejscach uplasowali się  

  • Black&Decker (14%), oraz ex aequo,  
  • AEG, Skil i DeWalt (9%)
Jak widać, sonda obala mit mówiący o tym, że majsterkowicze są grupą kupującą i wykorzystującą w swojej pracy najtańsze maszyny, bowiem pierwsza trójka zwycięzców pokazuje, iż jest inaczej. To bardzo pozytywna wiadomość, bo przecież od jakości użytych narzędzi zależy efekt naszej pracy, a postęp technologiczny i szeroka dostępność porządnych maszyn sprawia, że na ich zakup może pozwolić sobie także hobbysta.
Na blogu jest już kolejna ankieta (znajdziecie ją w kolumnie po prawej stronie) tym razem badająca Wasze preferencje jeśli chodzi o wyszukiwanie praktycznych informacji o narzędziach. Zapraszam do udziału! Wyniki sondy opublikuję po jej zakończeniu, czyli na początku września.
error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram