Jak usunąć naklejkę z szyby samochodu, czyli Pan Fleks i chemia

Może się to zdarzyć każdemu. Szast, pras i nawet się człowiek nie zorientuje i ma już nowy samochód. Pół biedy, jeśli to nowy-nowy. Kiedy natomiast stajemy się szczęśliwym posiadaczem nowego-używanego auta, jak na złość spoza naszego miasta, prędzej czy później dochodzimy do wniosku, że powinniśmy pozbyć się starej nalepki rejestracyjnej. 

 
Sposobów jest wiele – można, np. wybić przednią szybę, co jest jednym z rozwiązań, niestety, nie najtańszym. Prościej będzie użyć do usunięcia naklejki chemii, o czym poniżej. 

Na rynku znajdziemy przynajmniej tuzin rozmaitych preparatów. Pan Fleks postanowiło opisać dzisiaj dwa, które sam przetestował. 

I. Treffer, Eurochemia Sp. z o.o.

Znajdziemy go w marketach budowlanych, np. w Castoramie, najpewniej w okolicach półek z rozpuszczalnikami i chemią budowlaną. Producent opisuje preparat jako naturalny rozpuszczalnik ze skórek cytryny. Usuwa olej, tłuszcz, smołę i gumę do żucia, nadaje się do odplamiania tkanin i pomimo, że producent nie przewidział podobnego zastosowania –  sprawdza się świetnie. Nie znaczy to, że spryskanie szyby z naklejką do jedyne nasze zadanie, ale spośród wielu preparatów, ten jest naprawdę bardzo skuteczny. Wystarczy, że oderwiemy róg nalepki rejestracyjnej i obficie spryskamy to miejsce. Po krótkiej chwili staramy się podważać jej dalszą część i psikamy ponownie. Cena za 100 ml preparatu to około 18 PLN. Płyn ma przyjemny, cytrynowy zapach. Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta.

II. Anty-Smoła, Autoland. 

W tym przypadku także brak na opakowaniu informacji o możliwości wykorzystania preparatu do usuwania nalepek. W praktyce Anty-Smoła okazuje się równie skuteczna. Kupimy ją w marketach, a także na stacjach benzynowych. Duży pojemnik (300 ml) kosztuje około 11 PLN. Po dodatkowe szczegóły zapraszam na stronę producenta.

Rada Pana Fleksa: przy pracach z naklejkami powinniśmy osłonić plastikowe części deski rozdzielczej. Zaopatrzmy się również w sztywną szpachelkę z tworzywa lub szpatułkę, którą wygodniej będzie nam podważać naklejkę. 

error

Znajdziesz mnie też tutaj

YouTube
YouTube
Instagram